Aktuality

Ilustračné foto

Ďalšie foto:

Ilustračné foto

Ilustračné foto

Ilustračné foto

Naše Editio Vinifera Cuvée Devín 2015 získalo striebornú medailu na prestížnej medzinárodnej súťaži v Paríži - Vinalies Internationales 2017!

Podrobnejšie informácie o víne nájdete v Galérii vín. 

Ďalšie foto:

Ilustračné foto

Ilustračné foto

Krásny pozdrav z Paríža!

Naše Editio Vinifera Cuvée Pinot Tradition 2014 medzi 1000-kou najlepších vín podľa bedekra 1000 vins du Monde.

A takto pekne o ňom píšu: 

Toto víno je poriadnou lekciou pokušenia ! Upúta zvodnou zlatistou farbou žiariacou tisícimi ohňami. Očarí zrozumiteľnu komplexnosťou vône, ktorá je ovocná, s podtónom hľuzovky a kvetinovým závanom čerstvej ruže.

Získa si nás harmonickou chuťou zrelého ovocia vyváženou sviežosťou zelených citrusov. Vďaka perzistnému korenistému záveru si dlho udrží svoje čaro. Varujeme Vás, toto víno je návykové, treba sa oň podeliť !

Ďalšie foto:

Ilustračné foto

Ilustračné foto

CUVÉE DEVÍN 2015 už v predaji!!!

Jedinečný produkt z limitovanej edície Editio Vinifera, tentoraz v spolupráci s Karpatskou perlou (Devín) a VPS - Vinohradníctvo a vinárstvo Pavelka a syn (Tramín & Pálava).

Ilustračné foto
Strieborné medaily pre Editio Vinifera Cuvée Pinot Tradition 2014 a novinku na trhu - Cuvée Nitria rosé 2015 na renomovanej súťaži Bacchus Madrid 2016!

Ilustračné foto
ZLATÁ MEDAILA pre naše Editio Vinifera Cuvée Pinot Tradition 2014 získalo na prestížnej súťaži Vinalies Internationales Paris 2016!

Ilustračné foto

Produktová línia Editio vinifera sa rozrástla.

Naše vína nájdete vo vybraných vinotékach a reštauráciách.

Ilustračné foto

Nové vína z butikovej línie EDITIO VINIFERA:

 

Uvedieme na trh po 1.11.2015

2% z predaja sú určené na podporu kreatívnych aktivít mentálne znevýhodnených ľudí 

Ďalšie foto:

Ilustračné fotoIlustračné foto

Ilustračné foto
Editio Vinifera Cuvée Pinot Tradition a Cuvée Devín ocenené zlatými medailami na Prague Wine Trophy!

Ilustračné foto
EDITIO VINIFERA CUVÉE PINOT TRADITION 2013  DECORATED WITH "BACCHUS DE ORO" 

Ilustračné foto
Naše biele Editio Vinifera Cuvée Pinot Tradition bolo na prestížnej medzinárodnej súťaži Bacchus Madrid 2015 ocenené zlatou medailou!

Medzi najvydarenejšie podujatia Trenčianskej nadácie jednoznačne patrila aj benefičná aukcia vzácnych vín, ktorá sa konala vo štvrtok, 16. októbra, v príjemnom prostredí podniku Sokolovňa pub v Trenčíne. Vyzbierané peniaze tento rok poputovali na pomoc zariadeniam, ktoré sa starajú o mentálne postihnutých ľudí.

Po úspešnom prvom ročníku sa rozhodla Trenčianska nadácia aj tento rok zopakovať aukciu v spolupráci so spoločnosťou Vinalma. Viedla ju medzinárodná degustátorka Ing. Edita Ďurčová, ktorá bola prekvapená z celkovej sumy, ktorá sa za tieto vzácne zberateľské kúsky vyzbierala. Počas večera nechýbala ani ochutnávka vín a samozrejme známy hudobný hosť.

Zdroj: Trenčianska internetová televízia

Ilustračné foto

Ako každý rok, aj tentoraz sa zúčastníme na výstave vín Vinum Laugaricio Trenčín (areál výstaviska Expocenter). V dňoch 4.-5.12.2014 od 13:00 do 21:00 hodiny môžete ochutnať naše novinky  - slovenské vína z limitovanej produktovej rady Editio Vinifera a Vám už známe španielske vína nových ročníkov, ale aj staršie ročníky, ktoré vyzreli do krásy! 


Ďalšie foto:

Ilustračné fotoIlustračné fotoIlustračné fotoIlustračné fotoIlustračné foto

Benefičný večer Trenčianskej nadácie - aukcia vzácnych vín v prospech zariadení pre mentálne znevýhodnených spoluobčanov. Naše Cuvée Nitria - fľaša č.1 z vínorodej edície Editio Vinifera sa vydražila za 130,- eur:-)

Ilustračné foto

NOVINKA: NOVÁ PRODUKTOVÁ LÍNIA: EDITIO VINIFERA

Prvými vínami z tejto vínorodej edície, ktoré práve uvádzame na trh, sú:

- červené Cuvée Nitria -

- biele Cuvée Pinot Tradition a Cuvée Devín

Viac info v sekcii Editio Vinifera a v Galérii vín.

Ďalšie foto:

Ilustračné fotoIlustračné foto

Ilustračné foto

Prestížna horizotálna degustácia vín Rioja legendárneho r.1964, v ktorej zažiarila Monte Real gran reserva - pár fliaš ešte máme k dispozícii :-)

Rioja's 'vintage of century' 50 years on

Ďalšie foto:

Ilustračné foto

Ilustračné foto

Dve nové vína Colección sú už k dispozícii (od mája 2012):

Colección Vivanco Maturana Tinta suché červené, odrodové (100% Maturana Tinta)

Colección Vivanco 4 Varietales - Dulce de Invierno sladké, botrytické, klasifikované ako rosé (4 modré odrody: Tempranillo, Graciano, Garnacha a Mazuelo).

Popisy nájdete v Galérii vín.

Ďalšie foto:

Ilustračné foto

Ilustračné foto
Nové červené víno v našej ponuke: Viña Collada by Marqués de Riscal. Svieža Rioja v štýle Riscal vhodná pre gastronómiu.

Ilustračné foto

22.11.2011: Prestížny americký časopis WINE SPECTATOR vybral DINASTÍA VIVANCO CRIANZA 2008 do stovky najlepších vín sveta (pozri ilustračné foto). 59. miesto celkovo a prvé spomedzi vín Rioja, s vynikajúcim pomerom kvalita / cena.

Viac sa o tomto víne dozviete v časti Galéria vín.

Ilustračné foto
14. a 15. septembra 2011: vertikálna degustácia Dinastía Vivanco, Vinotéka Monvin, Bratislava. Za účasti zástupcu firmy, exportného manažéra p. Huga Urquizu sme uviedli na trh nové víno z limitovanej série Colección Vivanco - odrodové víno Maturana Tinta r.2009. Víno bude na našom trhu v r.2012. Koncentrované, výrazné tóny drobného červeného ovocia dopĺňajú herbálne arómy listov čiernych ríbezlí a mäty. Výrazná trieslovina potrebuje čas, aby sa integrovala do bohatej štruktúry vína.

Ďalšie foto:

Ilustračné fotoIlustračné foto

Ilustračné foto

Úspech španielskych vín na medzinárodnej súťaži MUN-DUS 2011:

6 zlatých medailí:

7 strieborných medailí:

Ilustračné foto

Sauvignon Forum 2011

Skvelo, na vysokej profesionálnej úrovni zorganizovaná medzinárodná súťaž vín z odrôd Sauvignon blanc a Cabernet Sauvignon.

Viac info na www.sauvignonforum.com.

Ďalšie foto:

Ilustračné fotoIlustračné fotoIlustračné fotoIlustračné foto

Ilustračné foto
VINUM LAUGARICIO Trenčín 2012

Ďalšie foto:

Ilustračné foto

Ilustračné foto
Vinársky slovník sme pokrstili 10.11.2010. Úlohy krstnej mamy sa so šarmom sebe vlastným zhostila Lucia Rózsa Hurajová, asistovala jej naša Baška. Krstili sme Reymosom, ktorý "otvoril" sabrážou someliér Robo Páleník. Všetko sa to udialo vo vinotéke Monvin pri Modrom kostolíku v Bratislave.

Ďalšie foto:

Ilustračné fotoIlustračné fotoIlustračné foto

Ilustračné foto

V novembri 2010 vychádza Vinársky slovník slovensko-česko-francúzsko-nemecko-anglický, ktorý vznikol najmä z iniciatívy Slovenskej vinárskej akadémie, projektu podporeného z fondov Programu celoživotného vzdelávania Európskej Únie. Prináša informácie potrebné pre lepšie pochopenie vinárskej problematiky a nádherného sveta vína. Výber hesiel a ich výklad v slovenskom jazyku by mal slúžiť ako základná odborná pomôcka pre lepšiu orientáciu v odbornej literatúre z oblasti vinárstva a súvisiacich odborov. Cudzojazyčné ekvivalenty by zasa mali pomôcť pri štúdiu zahraničných odborných materiálov a pri komunikácii so zahraničnými vinármi, obchodníkmi či milovníkmi vína.

Prvá časť, Vinársky slovník, je zameraná najmä na vinársku a vinohradnícku odbornú terminológiu. Druhá časť, Rukoväť degustátora, prináša pohľad na špecifický jazyk enológov, someliérov a degustátorov, slovník najfrekventovanejších výrazov popisujúcich senzorické vlastnosti vína. Autorka: Ing.Edita Ďurčová Distribúcia: EVIRS, s.r.o. (www.evirs.sk) a VINALMA, s.r.o.

Ďalšie foto:

Ilustračné foto

Copyright © 2010-2014 VINALMA. Všetky práva vyhradené. | Aktuality | Kontakt

design by OKweb Design by OKweb & Free CSS Templates | Admin