Galéria vín

EDITIO VINIFERA - CUVÉE NITRIA ROSÉ

Fotografia vína
Malokarpatská VO
Výrobca: KARPATSKÁ PERLA, s.r.o. Šenkvice / VINALMA, s.r.o. Trenčín
Ročníky: 2021,
Slovenské rosé víno suché - sur lie.

Zlatá medaila BACCHUS MADRID 2022

Editio Vinifera - vínorodá edícia, je produktová línia, ktorej cieľom je prinášať originálne vína s typickým regionálnym charakterom.

Základom tohto cuvée je spojenie Nitrie, novošľachtenca „šitého“ na mieru slovenského terroir, a francúzskej klasiky v podobe Cabernetu Sauvignon a tradičnej stredoeurópskej odrody - Frankovky modrej. Všetky pochádzajú z rodinných viníc Karola Motyku a manželov Margity a Ladislava Šebovcov. Výsledkom spolupráce týchto vinohradníkov a vinárov s enologičkou Editou Ďurčovou je limitovaná edícia vína reprezentujúca slovenskú jedinečnosť v rámci európskej vinárskej identity. Víno vyzrievalo na jemných kvasinkách (sur lie) za občasného premiešavania, čím získalo krémovosť a lepšiu štruktúru.

Senzorické hodnotenie:
Farba je elegantná, svetlo lososová. Nežná vôňa pripomína lupienky bielych a ružových ruží, zemolez a fialky.
Chuť je harmonická a vyvážená, suchá, s pikantnou kyslosťou a šťavnatosťou pomela, marakuje, divých čerešní a jahôd. Záver je dlhý, jemne krémový, pôžitkársky, s tónmi vinohradníckych broskýň.

Podávajte pri 10-12°C ako aperitív alebo k dusenej zelenine, cestovinám, hubám, jahňacine či k ovocným dezertom.
Tip na leto: Podávajte vo veľkej čaši, do ktorej vložíte za hrsť mrazených malín.

2% z predaja sú určené na podporu tvorivých aktivít mentálne znevýhodnených ľudí

***
Objem:75 cl
Alkohol:12% obj.
Ks/kart.:6

EDITIO VINIFERA - CUVÉE NITRIA

Fotografia vína
Malokarpatská VO
Výrobca: KARPATSKÁ PERLA, s.r.o. Šenkvice / VINALMA, s.r.o. Trenčín
Ročníky: 2015,
ODRODOVÉ ZLOŽENIE:
R.2014: Nitria, Frankovka modrá, Cabernet Sauvignon, Alibernet
R.2015: Nitria, Cabernet Sauvignon, Alibernet


Výsledkom spolupráce vinohradníkov, vinárov a enologičky Edity Ďurčovej je limitovaná edícia vína reprezentujúca slovenskú jedinečnosť vrámci stredoeurópskej vinárskej identity. Jadrom cuvée je Nitria, jedinečná novo vyšľachtená pôvodná odroda, „ušitá“ na mieru slovenského terroir. Pochádza zo šenkvického honu Kozara Karola Motyku. Frankovka modrá, predstavujúca dávnu vinársku tradíciu v Karpatskej kotline, Cabernet Sauvignon a Alibernet dodávajú štruktúru a komplexnosť. Všetky tri sú z rodinného vinárstva Margity a Ladislava Šebovcov. Cuvée Nitria je elegantné víno s pikantnou ovocnosťou čiernych bobúľ, šťavnatou kyselinkou, poddajnými tanínmi a dlhým záverom. Nečírené, nefiltrované. Prípadný sediment nie je na závadu. Odporúča sa podávať pri teplote 14-16°C po prevzdušnení v karafe. Hodí sa k prírodným úpravám mäsa, cestovinám so syrom alebo hubovému rizotu.

2% z predaja sú určené na podporu tvorivých aktivít mentálne znevýhodnených ľudí
Objem:75 cl
Alkohol:12% obj.
Ks/kart.:12

EDITIO VINIFERA - CUVÉE DUNAJ

Fotografia vína
Malokarpatská VO
Výrobca: Poľnohospodárske družstvo Čachtice / VINALMA, s.r.o. Trenčín
Ročníky: 2017, 2018,
Slovenské červené víno suché
***
Ocenenia ročník 2015:
Zlatá medaila - Víno Slovenskej akadémie vied 2018, Smolenice
Inovatívne víno - cena Doroty Pospíšilovej za najvyššie hodnotené víno z odrody Dunaj - Víno Slovenskej akadémie vied 2018, Smolenice

Základom tejto limitovanej vínnej edície je Dunaj, jedinečná novo vyšľachtená pôvodná odroda, „ušitá“ na mieru slovenskému terroir, ktorú dopĺňa klasická francúzska odroda Merlot. Hrozno pochádza z čachtických vinohradov s ílovito-vápenatou pôdou. Spojením týchto odrôd vzniklo plné, komplexné a elegantné cuvée s charakteristickou ovocno korenistou chuťou, pikantnou kyselinkou, čokoládovým tanínom a dlhou dochuťou. Nečírené, nefiltrované. Prípadný sediment nie je na závadu. Odporúčame podávať pri teplote 14-16°C po prevzdušnení v karafe.
Vynikajúco sa hodí k divinovým paštétam, stredne vyzretým syrom, pokrmom z dusenej diviny a jemne roštenej hovädziny.

2% z predaja sú určené na podporu tvorivých aktivít mentálne znevýhodnených ľudí
***
Objem:75 cl
Alkohol:13% obj.
Ks/kart.:6

EDITIO VINIFERA - Premium Cuvée MIRUS

Fotografia vína
Južnoslovenská VO
Výrobca: Château Belá s.r.o. / VINALMA, s.r.o. Trenčín
Ročníky: 2013,
MIRUS z lat.: výnimočný, nezvyčajný, prekvapivý. Prémiové Cuvée MIRUS je butikové víno, výsledok spolupráce legendárneho vinohradníka a vinára zo Château Belá, Mira Petrecha, a nezávislej enologičky Edity Ďurčovej. Reprezentuje výnimočný terroir mužlianskeho vinohradu pozerajúceho sa na Dunaj. Nezvyčajné spojenie odrôd Pinot Noir, Lagrein, Cabernet Sauvignon a Alibernet - odlišných a pritom príbuzensky prepojených - prekvapí eleganciou, vyváženosťou a harmóniou. Podávajte ho k steakom a pokrmom z diviny. Nečírené, nefiltrované. Prípadný sediment nie je na závadu. Pred podávaním odporúčame prevzdušniť cez karafu.

2% z predaja sú určené na podporu tvorivých aktivít mentálne znevýhodnených ľudí
Objem:75 cl
Alkohol:12,5% obj.
Ks/kart.:6

PINOT THERESIAN

Fotografia vína
Malokarpatská VO
Výrobca: Poľnohospodárske družstvo Čachtice / VINALMA, s.r.o. Trenčín
Ročníky: 2018,
Legenda hovorí, že cisárovná Mária-Terézia obľubovala „burgundské červené“ z Čachtíc. Na jej dvore sa vraj podávalo len pri slávnostných príležitostiach. Panovníčkin manžel František Lotrinský, Rímsky cisár a Veľkovojvoda Toskánsky, zakladal na území dnešného Slovenska – ako prvé v Habsburskej monarchii – textilné manufaktúry, ktoré hojne používali techniku modrotlače.

Základom tejto limitovanej produkcie je víno z odrody Pinot Noir z výnimočného ročníka 2018. Hrozno pochádza z južných polôh čachtických vinohradov s ílovito-vápenatou pôdou. Nečírené, nefiltrované. Prípadný sediment nie je na závadu. Pred podávaním odporúčame dekantovať.
Vytvorené v spolupráci s enologičkou Editou Ďurčovou
Autorkou etikety je Jana Gavalcová ©, inšpiráciou bola jej vlastná módna kolekcia True Blue.

Štýlový dizajn fľaše dopĺňa záklopka z červeného vosku.
Objem:75 cl
Alkohol:13,5% obj.
Ks/kart.:6

BLACK ELISABETH

Fotografia vína
Malokarpatská VO
Výrobca: Poľnohospodárske družstvo Čachtice / VINALMA, s.r.o. Trenčín
Ročníky: 2018,
Táto limitovaná vínna edícia nesie meno záhadnej Alžbety Báthory, krásnej a mocnej čachtickej grófky, ktorá sa „preslávila“ svojou krutosťou. Na jej stole nesmeli chýbať silné, tmavé vína. Možno práve také, ako je toto cuvée ušľachtilých odrôd Merlot a Pinot Noir výnimočného ročníka 2018 z našich vlastných vinohradov. Vyzrievalo dva roky v dubových sudoch. Nečírené, nefiltrované. Prípadný sediment nie je na závadu. Pred podávaním odporúčame dekantovať.
Vytvorené v spolupráci s enologičkou Editou Ďurčovou.
Autorkou etikety je Jana Gavalcová ©

Štýlový dizajn dopĺňa záklopka z červeného vosku s pečaťou.
Objem:75 cl
Alkohol:15% obj.
Ks/kart.:6

MARQUÉS DE RISCAL RUEDA - 100% Verdejo

Fotografia vína
D.O. Rueda
Výrobca: Herederos del Marqués de Riscal, S.A., Elciego, Álava
Ročníky: 2019,
Výberové biele víno suché
Ocenenia:
Oficiálne biele víno Španielskeho olympijského domu na LOH 2008 v Pekingu (r.2007)
Strieborná medaila – Vinum Laugaricio 2008, Trenčín (SK) (r.2007)
87 bodov – Guía Peňín 2008 (ES), r.2007
89 bodov – Guía Peñín 2010 (ES), r.2008
Zlatá medaila - MUNDUSvini 2010 (D), r.2009
Verdejo je autochtónnou odrodou oblasti Rueda, v súčasti pravdepodobne najúspešnejšou španielskou bielou odrodou. V jej aromatike sa nádherne prejavuje terroir španielskej Kastílie. Bledožltá farba so zelenými odleskami, vôna výrazne ovocná. V ústach najprv očarí svojou jemnou kyselinkou, na jazyku sa prejaví svojou „karamelovou“ textúrou a potvrdia sa ovocné arómy hrušiek, jabĺk a marhúľ odhalené nosom, ktoré sú doplnené korenistým záverom ušľachtilých bylín (fenikel, aníz) a zelených mandlí. Komplexné, harmonické a výrazné, pritom jemné, elegantné a perzistentné víno. Podávať pri teplote 10-12º C ako aperitív, k jedlám z rýb alebo hydiny, cestovinám, jedlám z ryže a k šalátom.
Objem:75 cl
Alkohol:13% obj.
Ks/kart.:6

MARQUÉS DE RISCAL – Sauvignon blanc Orgánico

Fotografia vína
D.O. Rueda
Výrobca: Herederos del Marqués de Riscal, S.A., Elciego, Álava
Ročníky: 2020,
Výberové odrodové biele víno suché
Ocenenia:
88 bodov – Guía Peňín 2009 (ES), r.2007
88 bodov – Guía Peñín 2010 (ES), r.2008
Strieborná medaila – Vinum Laugaricio, Trenčín 2008 (SK)
Sauvignon blanc – chameleón medzi bielymi odrodami, našiel v Ruede skvelé podmienky mimoriadneho terroiru, aby mohol rozvinúť svoj ovocný charakter a výraznú osobnosť. Toto čisté, okrúhle, odrodové víno prekvapí svojou dvojitou aromatikou: kvetinové tóny otvárajú škálu ovocným arómam broskýň, marhúľ, ananásu či egrešu. Na podnebí poteší príjemná kyselinka a výrazná ovocná plnosť. Koniec je elegantný, komplexný a perzistentný. Podávať pri teplote 10-12º C ako aperitív, k polievkam, jedlám z rýb či hydiny, cestovinám, rizotám a rôznym šalátom.
Objem:75 cl
Alkohol:13,5% obj.
Ks/kart.:6

UNSI TERRAZAS BLANCO - Garnacha blanca 100%

Fotografia vína
D.O. Navarra
Výrobca: Anecoop - Proyecto UNSI Terrazas, Navarra
Ročníky: 2015,
Suché biele víno vyzrievané vo veľkých sudoch na jemných kvasinkách (sur lie).
Víno je súčasťou projektu UNSI Terrazas , v ktorom sa skupina nadšených vinohradníkov snaží zachovať starodávnu odrodu Garnacha vo všetkých jej farebných mutáciách, oživiť a obnoviť staré terasové vinohrady, popretkávané lesným podrastom, krovinami, bylinkami a brečtanom.
Vinice bielej Garnache - Garnacha blanca sa nachádzajú v nadmorskej výške 500-550 m.n.m., pôda je vápenátá a kamenistá.
Mušt získaný šetrným lisovaním kvasí v neutrálnych nádobách. Mladé víno ďalej vyzrieva 5 mesiacov na jemných kvasinkách za občasného premiešavania (sur lie, batonnage) v sudoch z francúzskeho duba s objemom 700 a 2500 litrov.
Farba je svetložltá so zelenkastými odtienkami, žiarivá a živá. Aróma je stredne intenzívna, veľmi svieža a typicky odrodová s tónmi malín, nektaríniek a citrusov, dochuť je korenistá s odtienkami anízu a feniklu. Na podnebí dominuje štruktúrovaná kyselinka a dobre integrované taníny, celkový dojem je harmonický, plný a perzistentný.
Podávať pri teplote 10-12°C k jedlám z húb, bieleho mäsa, rýb, so smotanovou omáčkou, stredne vyzretým syrom a grilovanej zelenine. Vynikne s teľacím carpacciom alebo tatarákom z lososa.
Objem:75 cl
Alkohol:12,5% obj.
Ks/kart.:6

DOMAINE DE UNX - DOMINIO DE UNX rosado de lágrima - Garnacha tinta 100%

Fotografia vína
D.O. Navarra
Výrobca: Anecoop - Proyecto UNSI Terrazas, Navarra
Ročníky: 2016,
Ocenenia:
Bacchus de Oro (Zlatá medaila) - Bacchus Madrid 2017
Diamante (Zlatá medaila) - Vino y Mujer 2017, Madrid
Strieborná medaila - Concours Mondial de Bruxelles 2017
Na kosť suché rosé, štýlom pripomína Provence.
Víno je súčasťou projektu UNSI Terrazas , v ktorom sa skupina nadšených vinohradníkov snaží zachovať starodávnu odrodu Garnacha, oživiť a obnoviť staré terasové vinohrady, popretkávané lesným podrastom, krovinami, bylinkami a brečtanom.
Mušt získaný zo samotoku metódou "odkrvenia" hrozna kvasí do sucha pri nízkych teplotách, aby sa zachovala sviežosť a ovocnosť.
Víno je svetlo lososovej farby, vo vôni dominujú lesné maliny, chuť je šťavnatá, s tónmi červených lesných plodov a provensálskych byliniek, harmonická, s pikantnou kyselinkou, perzistentná.
Podávať pri teplote 10-12°C ako aperitív alebo k ľahkým jedlám, vynikne najmä so šalátmi a grilovanými morskými plodmi.
Objem:75 cl
Alkohol:13,5% obj.
Ks/kart.:6

MARQUÉS DE RISCAL ROSADO VIŇAS VIEJAS - Garnacha tinta, Tinta de Toro

Fotografia vínaFotografia vína
D.O. Rueda
Výrobca: Herederos del Marqués de Riscal, S.A., Elciego, Álava
Ročníky: 2016,
Luxusné víno vhodné ako darček pre milovníkov suchých ružových vín s výrazným buketom.
Objem:75 cl
Alkohol:13% obj.
Ks/kart.:4x1 darčekové balenie

UNSI - GARNACHA DE TERRAZAS - Garnacha tinta 100%

Fotografia vína
D.O. Navarra
Výrobca: Anecoop - Proyecto UNSI Terrazas, Navarra
Ročníky: 2014, 2015,
Ocenenia:
Zlatá medaila - Concours Mondial de Bruxelles 2017
Diamante (Zlatá medaila) - Vino y mujer 2017, Madrid
Suché červené víno.
Víno je súčasťou projektu UNSI Terrazas , v ktorom sa skupina nadšených vinohradníkov snaží zachovať starodávnu odrodu Garnacha vo všetkých jej farebných mutáciách, oživiť a obnoviť staré terasovité vinohrady, popretkávané lesným podrastom, krovinami, bylinkami a brečtanom.
Terasovité vinice Garnacha tinta sa nachádzajú v nadmorskej výške 600-700 m, pôda je vápenátá, piesčitá, nachádzajú sa na svahoch s dobrým prúdením vzduchu.
Mušt získaný šetrným lisovaním kvasí v neutrálnych nádobách. Mladé víno ďalej vyzrieva 6 mesiacov v sudoch z francúzskeho duba s objemom 700 a 3500 litrov.
Farba je tmavo granátová s fialovým okrajom. Aróma je intenzívna, odrodová - prevláda červené lesné ovocie (maliny a jahody), kvetinové tóny fialiek a byliniek (rozmarín, tymián). Na podnebí je plné, s ovocno korenistou chuťou, okrúhle, tanín je sladký, štruktúrovaný a dobre integrovaný. Dochuť je dlhá a intenzívna.
Podávať pri teplote 16-18°C k mäsu: hovädzím stejkom, roštenej divine, poľovníckemu gulášu, tmavým rybám na grile (tuniak), k údeným syrom a vyzretým šunkám (jamón, prosciuto).
Objem:75 cl
Alkohol:14,5% obj.
Ks/kart.:6

PEÑASCAL ROSADO - TEMPRANILLO, VINO DE AGUJA

Fotografia vína
VdlT Castilla y León
Výrobca: Bodegas Peñascal
Ročníky: 2020,
Polosladké, prírodne perlivé rosé, najpredávanejšie v Španielsku a v mnohých ďalších európskych krajinách.
Hrozno z odrody Tempranillo pochádza z vlastných vinohradov. Časť muštu sa získava šetrným lisovaním, časť zo samotoku. Kvasením pri nízkych teplotách sa dosahuje maximálna ovocnosť a sviežosť. Kvasenie sa zastavuje prudkým schladením pri zachovaní približne 20 g/l zvyškového cukru a pri pretlaku CO2 cca 1 atm.
Víno je jahodovej farby s jemným perlením, vo vôni prevládajú čerstvo nazbierané lesné jahody a maliny, v chuti najviac osloví šťavnatosť drobných červených plodov a harmónia medzi zvyškovým cukrom, sviežou kyselinkou a ovocnosťou, podporená jemnými bublinkami.
Podávať pri teplote 10-12°C ako aperitív alebo k ľahkým jedlám: šalátom, cestovinám, ryžovým jedlám a ovocným dezertom.
Objem:75 cl
Alkohol:11,5% obj.
Ks/kart.:6

MONTE REAL GRAN RESERVA – Tempranillo 80%, Mazuelo 15%, Graciano 5%

Fotografia vína
D.O.Ca. Rioja
Výrobca: Bodegas Riojanas S.A., Cenicero, La Rioja
Ročníky: 1964,
Výberové červené víno suché, školené v bariku
Ocenenia:
Ročník 1964 bol vyhlásený za najlepší ročník 20. storočia v Rioje - “mýtický“ ročník.
Klasická „rioja“ nikdy nesklame. Táto „veľká reserva“ (gran reserva) z mimoriadneho ročníka prekvapí svojou ešte stále peknou ovocnosťou a dobrou štruktúrou na podnebí. Jemné, elegantné, harmonické a komplexné víno s nezameniteľným charakterom terroiru vín pochádzajúcich z viníc v Cenicero a Sonsierra, s buketom marmeládových a likérových sliviek, korenistých tónov kože, tabaku a vanilky, s jemnou ale pevnou štruktúrou a zaguľatenými, hladkými trieslovinami na pozadí tónov amerického duba. Koniec je hodvábny, dlhý a perzistentný. Najlepšie vynikne samotné, pri posedení s dobrými priateľmi, milovníkmi vyzretých, meditačných vín. Podávať pri teplote 18-20º C.
Objem:75 cl
Alkohol:13% obj.
Ks/kart.:6

VIÑA COLLADA by Marqués de Riscal - Tempranillo, Graciano

Fotografia vína
D.O.Ca. Rioja
Výrobca: Herederos del Marqués de Riscal, S.A., Elciego, Álava
Ročníky: 2015, 2016,
Nové víno v portfóliu vinárstva Marqués de Riscal. Mladé červené, vyrobené z hrozna pochádzajúceho z vinohradov v Elciegu, cuvée odrôd Tempranillo (cca 90%) a Graciano (cca 10%) vyzrievalo v barikoch len krátko (4 mesiace). Svieže, iskrivé, s decentnou aromatikou a výraznou hroznovou chuťou, príjemne sa pije samostatne alebo ako doplnok k stredne silným syrom, duseným mäsám, tučnejším rybám, jedlám z húb, ryže a cestovín. Podávať pri teplote 14 - 16º C.
Objem:75 cl
Alkohol:13,5% obj.
Ks/kart.:6

RISCAL 1860 – Tempranillo

Fotografia vína
VdlT Castilla y León
Výrobca: Herederos del Marqués de Riscal, S.A., Elciego, Álava
Ročníky: 2018, 2019,
Výberové odrodové červené víno suché
Ocenenia:
87 bodov – Guía Peňín 2008 (ES)
Strieborná medaila – Vinum Laugaricio 2007, Trenčín (SK)
Strieborná medaila – Vinum Laugaricio 2008, Trenčín (SK)
Výrazne ovocné víno, vytvorené podľa konceptu „voľnosti a tvorivosti“ v snahe neviazať sa na žiadne z prísnych predpisov regulačných rád v rámci apelácií (Denominación de Origen). Základ tvorí najušľachtilejšia španielska modrá odroda Tempranillo. V závislosti na ročníku sa sceľuje s malým množstvom veľkých francúzskych odrôd Syrah, Merlo a Cabernet Sauvinon. Hrozno pochádza z vybraných polôh v údolí rieky Duero.
Víno vyzrieva ležaním vo fľaši. Dominuje ovocnosť a prirodzene vysoký obsah tanínov pochádzajúcich z vyzretého hrozna.

Riscal 1860 je víno tmavej, výrazne purpurovo fialovej, elektrizujúcej farby.
Aróma je plná zrelého ovocia s tónmi černicového džemu a jemne korenistou koncovkou.
Na podnebí je okrúhle, lahodné, alkoholovo teplé, s výraznou kyselinou a sladkastými, šťavnatými trieslovinami.

Podávajte ho k duseným, či na rošte pripravovaným mäsám, k divine, k jemne údeným alebo nakladaným syrom pri teplote 16 - 18º C.
Objem:75 cl
Alkohol:14% obj.
Ks/kart.:6

ARIENZO DE MARQUÉS DE RISCAL-CRIANZA: 90% Tempranillo, 5% Graciano, 5% Mazuelo

Fotografia vína
D.O.Ca. Rioja
Výrobca: Herederos del Marqués de Riscal, S.A., Elciego, Álava
Ročníky: 2016,
NOVINKA V PONUKE IKONICKÉHO VÝROBCU.
Ocenenia:
r.2008: Commended - Decanter World Wine Awards 2013
Hrozno odrôd Tempranillo, Graciano a Mazuelo sa oberá ručne a po starostlivej selekcii sa odstrapí a pomelie. Kontrolované kvasenie rmutu a jablčno mliečna fermentácia prebiehajú v nádobách z ušľachtilej ocele. Víno následne vyzrieva 18 mesiacov v barikových sudoch z amerického duba a potom ešte ďalší rok vo fľašiach.
Víno je tmavo granátovej farby s odleskami do pomarančova. Vôňa je komplexná: zrelé červené ovocie v kombinácii so sladkým korením, ušľachtilým drevom a tabakom. Chuť je v nástupe svieža so živou kyselinkou, stred je príjemne ovocný - višňovo slivkový s korenisto sladkastým podtónom škorice, vanilky a kokosu. Taníny sú elegantné, jemné a hladké. Dochuť je široká a dlhá, typická pre štýl Rioja crianza.
Odporúča sa podávať pri teplote 16-18°C k tmavej hydine, jahňacine a bravčovému na rošte alebo na grile, ku gulášu z mladej diviny a k údeným alebo stredne vyzretým syrom
Objem:75 cl
Alkohol:14% obj.
Ks/kart.:6

MARQUÉS DE RISCAL RESERVA, 90% Tempranillo, 10% Graciano

Fotografia vína
D.O.Ca. Rioja
Výrobca: Herederos del Marqués de Riscal, S.A., Elciego, Álava
Ročníky: 2015, 2016,
Výberové odrodové červené víno suché, školené v bariku
Ocenenia:
Strieborná medaila - MUNDUS VINI 2010 (D), r.2005
89 bodov – Guía Peňín 2008, ES ... r.2004
90 bodov - Guía Peňín 2010 (ES)... r.2005
90 bodov - Wine Advocate 2010 (USA) - r. 2005, Robert Parker odhaduje archivačný potenciál tohoto vína cca do r. 2030
R.2004: oficiálne červené víno Španielskeho olympijského domu na LOH 2008 v Pekingu.
88 bodov - Wine Advocate 2013 - r.2008
Reservy Marqués de Riscal sa vyrábajú výlučne z hrozna pochádzajúceho z vinohradov starších ako 15 rokov. Je to klasická rioja – Tempranillo doplnené odrodou Graciano (v niektorých ročníkoch aj Mazuelo). Víno vyzrieva v barikoch viac ako 24 mesiacov, čím získava klasickú arómu a výbornú štruktúru. Je to nádherné, harmonické a elegantné víno s nespočetnými aromatickými odtienkami. Výborne sa hodí k tmavým mäsám, ťažkým, hustým omáčkam, k jedlám z húb, ryžovým jedlám a k divine. Podávať pri teplote 16 - 18º C. Doporučuje sa dekantovať bezprostredne pred podávaním.
Objem:75 cl, 300 cl
Alkohol:14% obj.
Ks/kart.:6 (75 cl), 1 (300 cl)

MARQUÉS DE RISCAL GRAN RESERVA – Tempranillo 85%, Graciano 10%, iné 5%

Fotografia vína
D.O.Ca. Rioja
Výrobca: Herederos del Marqués de Riscal, S.A., Elciego, Álava
Ročníky: 2012, 2013,
Výberové červené víno suché, školené v bariku
r.2001:
91 bodov - Guía Peňín 2010
93 bodov - Wine Advocate 2010 (Robert Parker, jr. odhaduje archivačný potenciál vína cca. do r. 2036)
r.2005:
91 - Wine Advocate 2013
ZM - Sélection Mondial des Vins Canada 2013
SM - Decanter World Wine Awards 2013

Veľká reserva – mimoriadne víno, vyrobené z hrozna pochádzajúceho z vinohradov starších ako 30 rokov, prevažne z odrody Tempranillo s prídavkom Graciana a Cabernetu Sauvignon. Gran reservy Marqués de Riscal vyzrievajú približne 30-36 mesiacov v amerických barikoch a neskôr ležia ešte vo fľaši ( spolu v pivnici výrobcu najmenej 60 mesiacov), čím získavajú mimoriadnu eleganciu, komplexnosť a ušľachtilú dĺžku – typické vlastnosti veľkých riošských vín. Aróma veľmi dobre vyzretého ovocia, balzamické a empyreumatické tóny, výborná štruktúra kvalitných tanínov podporená smelou kyselinkou. V ústach zanecháva pocit neobyčajnej hladkosti a rafinovanej jemnosti. Koniec je neobyčajne dlhý a komplexný. Víno sa bude ešte vyvíjať.
Doporučuje sa podávať k divine, tmavým mäsám, ťažším a aromatickejším ryžovým pokrmom, duseným mäsám a silným syrom pri teplote 18 - 20º C.
Objem:75 cl
Alkohol:14% obj.
Ks/kart.:6

FINCA TORREA - Tempranillo, Graciano

Fotografia vína
D.O.Ca. Rioja
Výrobca: Herederos del Marqués de Riscal, S.A., Elciego, Álava
Ročníky: 2017,
Ocenenia:
93 bodov - Guía Peňín 2010
Novinka uvedená na trh v novembri 2009.
Hrozno odrôd Tempranillo a Graciano pochádza zo starého vinohradu (Finca Torrea), ktorý obklopuje vinársky dom a futuristický hotel Marqués de Riscal v Elciegu. Ručne obraté, nie príliš prezreté hrozno (aby sa zachovala čo najlepšia kyselinka) sa dvakrát triedi, rmut kvasí v inoxových tankoch pri teplote neprevyšujúcej 25°C, doba macerácie je krátka, aby bola zachovaná ovocnosť, jemnosť, elegancia a sviežosť. Po ukončení jablčno mliečnej fermentácie je víno stočené do barikov z francúzskeho duba (Allier), kde vyzrieva 18 mesiacov. Po krátkej harmonizácii na fľaši sa uvádza na trh. Je to teda úplne odlišný štýl ako tradične vyrába Marqués de Riscal: moderný profil, výraznejší ovocný a menej balzamický charakter, kratšia doba vyzrievania, naviac, vo francúzskom bariku, krátke ležanie vo fľaši.
Farba je tmavočerešňová, mladistvá. Nos je intenzívny, s náznakom čierneho ovocia, korenín a ľahkých tónov praženia.
Na podnebí si víno zachováva typický "riscalovský" podpis, možno s trochu mohutnejšou štruktúrou, je však svieže, elegantné a lahodné, okrúhle a veľmi dlhé. Príjemne a ľahko sa pije.
Na fľaši sa bude ešte vyvíjať.
Podávať pri teplote 16-18°C k vyzretejším tvrdým syrom typu manchego, duseným, pečeným a rošteným mäsám a k divine.
Objem:75 cl
Alkohol:14,0% obj.
Ks/kart.:6

BARÓN DE CHIREL RESERVA, Tempranillo 85%, iné (Cabernet Sauvignon) 15%

Fotografia vínaFotografia vína
D.O.Ca. Rioja
Výrobca: Herederos del Marqués de Riscal, S.A., Elciego, Álava
Ročníky: 2015,
Výberové červené víno suché, školené v bariku
Ocenenia:
89 bodov Guía Peňín 2007
91 bodov Guía Peňín 2008
90 bodov Guía Peňín 2010 (r.2004)
92 bodov - Wine Advocate 2013 (r.2006)
Víno Barón de Chirel (od r.1986) sa vyrába v limitovaných sériách a len v niektorých, veľmi priaznivých ročníkoch. Je výsledkom experimentálnej výroby moderných veľkých vín a stalo sa prekurzorom tzv. vín novej éry v Rioje. Je zosobnením terroiru – pôdy, klímy, odrody, tradície a vinárskeho umenia tejto oblasti i samotnej bodegy. Hrozno, pochádzajúce výlučne z vinohradov starších ako 40 rokov, s limitovanou úrodou a veľmi vysokou kvalitou, sa oberá a triedi len ručne.
R.2010: odrodové zloženie 70% Tempranillo, 30% Cabernet Sauvignon
Víno vyzrieva v nových barikoch 20 mesiacov. Farba je intenzívna, tmavočervená s jódovým okrajom. Je to nádherné, harmonické a elegantné víno s nespočetnými aromatickými odtienkami. Celkový výrazne ovocný charakter je podčiarknutý balzamickými tónmi doplnenými karamelovou koncovkou s nuansami sušených sliviek a likéru. V ústach je plné, s mohutnou štruktúrou a sladkastou trieslovinou, v dochuti sa objavia jemné hriankové a cédrové arómy. Veľmi dlhé a perzistentné. Výborne dopĺňa tmavé mäsá, pečenú hydinu, divinu, grilované mäsá a mäsá na ražni, hovädzie stejky, výraznejšie jedlá z ryže a cestovín a údené syry. Podávať pri teplote 18 - 20º C. Doporučuje sa dekantovať bezprostredne pred podávaním.
Objem:75 cl
Alkohol:14% obj.
Ks/kart.:6 (drevená debnička)

CAMPILLO RARO PAGO CUESTA CLARA RESERVA – Tempranillo peludo 100%

Fotografia vína
D.O.Ca. Rioja
Výrobca: Bodegas Campillo, s.l., Laguardia (Álava) - Rioja
Ročníky: 2001, 2004,
Výberové červené víno suché, školené v bariku, limitovaná edícia.
Ocenenia:
93 bodov Wine Advocate - Robert parker, jr. (r.2001)
93 bodov Guía Peňín 2010 (r.2004)
„Rarita“ tohto vína spočíva v jeho výnimočnosti. Vyrába sa výhradne z odrody Tempranillo peludo, ktorá je predchodcom dnešného Tempranilla. Takmer úplne vymizla kvôli nízkym výnosom, dáva však vína s výraznou aromatikou, elegantným telom a skvelou štruktúrou. Existuje jej len niekoľko hektárov. Vinica Finca Cuesta Clara je jednou z nich.
Táto rezerva sa vyrába len vo výnimočných ročníkoch a je vhodná na dlhú archiváciu. Hrozno sa oberá a triedi ručne, vinifikácia je veľmi šetrná, s dlhou a intenzívnou maceráciou, školenie v nových francúzskych barikoch (Allier) so stredným stupňom opálenia trvá najmenej 26 mesiacov a po nafľašovaní víno odpočíva v pivnici ešte najmenej 14 mesiacov.
Farba je intenzívne čerešňovočervená a hlboká, so živými rubínovými odtieňmi. Aróma je bohatá a komplexná, tóny zrelého ovocia harmonizujú s odtienkami vanilky, sladkého drievka, práve rozoranej vlhkej zeme a vzácneho dreva. Na podnebí je elegantné, vyvážené, s výbornou štruktúrou tanínov a sviežou kyselinkou, na pozadí sa objavia chladivé tóny mentolu, je plné až mäsité a expresívne. V dochuti je dlhé a perzistentné s jemnou mineralitou, ktorá mu dáva jedinečný, ušľachtilý charakter.
Výborne sa hodí k tmavým mäsám a tučným rybám, grilovaným, pečeným, či duseným na šťave alebo s hustými omáčkami, k údeným syrom. Teplota podávania 18º C. Doporučuje sa dekantovať a podávať v karafe.
Objem:75 cl (r.2004)- vypredané, Magnum 150 cl
Alkohol:13,5% obj.
Ks/kart.:Individuálne balenie v darčekovej kazete (150 a 300 cl), kartón á 6 ks (75 cl)

VIÑA MAYOR ROBLE - 100% TEMPRANILLO

Fotografia vína
D.O. Ribera del Duero
Výrobca: Bodegas y Viñedos Viña Mayor
Ročníky: 2019,
Ocenenia:
International Wine Challenge 2012: Bronzová medaila
Challenge International du Vin 2012: Bronzová medaila
Ručne triedené hrozno po odstrapení kvasí na šupkách pri teplote 29ºC, následne dokváša a maceruje sa ešte 21 až 28 dní. Po jablčno mliečnom kvasení sa číri a vyzrieva v barikoch z amerického duba približne 3 mesiace.
Farba je hlboká, tmavo čerešňová. Vo vôni vyniknú elegantné tóny zrelého ovocia podporené ušľachtilým dubom.
V ústach je mäsité, plné, telnaté a dobre vyvážené, sladké taníny sú dobre zabudované.
Koniec je dlhý, okrúhly a hladký
Odporúča sa podávať pri teplote 14º-16ºC k rôznym úpravám mäsa a k syrom.
Objem:75 cl
Alkohol:14,5% obj.
Ks/kart.:6

VIÑA MAYOR CRIANZA - 100% TEMPRANILLO

Fotografia vína
D.O. Ribera del Duero
Výrobca: Bodegas y Viñedos Viña Mayor
Ročníky: 2018,
Ocenenia:
90 bodov Wine Enthusiast 2012

Ručne triedené hrozno po odstrapení kvasí na šupkách pri teplote 29ºC, následne dokváša a maceruje sa ešte 21 až 28 dní. Po jablčno mliečnom kvasení sa číri. Vyzrieva 12 mesiacov v barikoch z amerického a francúzskeho duba a potom sa ešte 12 mesiacov nechá harmonizovať vo fľaši.
Hlboká, tmavo rubínová farba. Vôňa je otvorená a expresívna, prevláda zrelé čierne ovocie vyvážené dobre zaintegrovanými tónmi duba.
Chuť je plná a komplexná, taníny sú zrelé a zvodné, ušľachtilé drevo pridáva eleganciu. Koniec je dlhý a mnohovrstvový.
Odporúča sa podávať pri teplote 14º-16ºC ku grilovanému červenému alebo bielemu mäsu a ku korenistým jedlám.
Objem:75 cl
Alkohol:13,5% obj.
Ks/kart.:6

VIÑA MAYOR GRAN RESERVA - 100% TEMPRANILLO

Fotografia vína
D.O. Ribera del Duero
Výrobca: Bodegas y Viñedos Viña Mayor
Ročníky: 2009,
Ocenenia:
90 b - Guía Peňín 2016
93 b - Guía Anuario El País 2016

Rmut z odstrapeného, starostlivo prebratého ručne obratého hrozna odrody Tempranillo z najlepších polôh kvasí pomaly približne 3-4 týždne teplote 29°C. Jablčno mliečna fermentácia prebieha v dubových sudoch. Mladé víno následne vyzrieva najmenej 24 mesiacoch v barikoch z amerického a francúzskeho duba a neskôr sa harmonizuje vo fľaši ešte aspoň 36 mesiacov.
Farba vína je tmavo granátová s tehlovým okrajom. Vôňa je veľmi komplexná: tmavé lesné ovocie, sušené plody, tabak, koža, tuha a výborne integrované pražené tóny. Na podnebí je plné, dobre štruktúrované, svieža kyselina a hladké taníny sú v harmónii s vyzretou ovocnosťou a ušľachtilými tónmi duba. Koniec je elegantný a dlhý, korenisto minerálny. Gran reserva je víno na dlhú archiváciu. Odporúča sa podávať po krátkej dekantácii pri teplote 16-18°C ku grilovaným a rošteným mäsám, najmä k jahňacine a divine a k vyzretým alebo údeným syrom.
Objem:75 cl
Alkohol:13,5% obj.
Ks/kart.:6

VIVANCO CRIANZA - 100% Tempranillo

Fotografia vína
D.O.Ca. Rioja
Výrobca: Vivanco Bodegas, Briones, La Rioja
Ročníky: 2017,
MAGNUM: VIVANCO CRIANZA - NOVÝ DIZAJN
Výberové červené víno suché - SVIEŽE A FLORÁLNE
Ocenenia:
Strieborná medaila - Mundus Vini 2008 (D)
Zlatá medaila - Mundus Vini 2009 (D)
Strieborná medaila - Premios Zarcillo Valladolid (E)
Bronzová medaila - IWC LOndýn 2009 (GB)
Degustačný panel Medzinárodnej organizácie pre vinič a víno
86 bodov – Guía Peñín 2009 (ES)
86 bodov – Guía Peñín 2010 (ES)
87 bodov - Robert Parker 2010 (r.2007)
90 bodov - Robert Parker 2011 (r.2008)
90 bodov - Wine Spectator 2011 (r.2008)
Zlatá medaila - Mun-Dus 2011 (SK)
Tempranillo de Oro - Tempranillos al Mundo 2013
Top 13 najlepších vín sveta - Forbes.com 2013
Pomalá fermentačná macerácia v drevených kadiach z francúzskeho duba pri teplote do 28 Cº má za cieľ dosiahnuť čo najlepšiu extrakciu a zabezpečenie výrazného odrodového charakteru. Jablčno-mliečna fermentácia a následné školenie sa uskutočňuje v amerických a francúzskych barikoch po dobu 16 mesiacov za pravidelného stáčania, neskôr víno vyzrieva vo fľaši ešte minimálne 6 mesiacov.
Farba je intenzívna, čerešňovo-červená s fialovými odleskami, iskrivá a „hustá“. Aróma je široká, pripomína zrelé červené ovocie s nádychom vanilky a korenín. V ústach sa prejaví výborná štruktúra s tónmi ovocia a výborne integrovanými praženými odtienkami v jadre. Elegantný a perzistentný koniec. Odporúča sa podávať pri nižších teplotách (14-16°C) k tmavej hydine, hovädziemu a drobnej divine.
Objem:75 cl - k dispozícii je aj darčekové balenie)// Magnum 150 cl - darčekové balenie je v cene výrobku) Originálna fľaša® je replikou pôvodnej, ručne fúkanej fľaše z XVIII. storočia, ktorá je súčasťou zbierok Múzea kultúry vína Dinastía Vivanco
Alkohol:13,5% obj.
Ks/kart.:6

VIVANCO RESERVA - Tempranillo 90% a Graciano 10%

Fotografia vína
D.O.Ca. Rioja
Výrobca: Vivanco Bodegas, Briones, La Rioja
Ročníky: 2014,
Výberové červené víno suché - KOMPLEXNÉ A KORENISTÉ
Ocenenia:
Strieborná medaila - Tempranillos al Mundo Paríž 2008 (F)
Zlatá medaila - Concours Mondial de Bruxelles 2009
Strieborná medaila - Tempranillos al Mundo Stockholm 2009 (S)
Zlatá medaila - Mundus Vini 2009 (D)
87 bodov – Guía Peñín 2009 (ES)
89 bodov - Robert Parker 2010
ZM - Mundus Vini 2014
VZM - Concours Mondial de Bruxelles 2013

Po krátkej studenej macerácii ďalej prebieha pomalá fermentácia rmutu pri kontrolovanej teplote max. 30 Cº v kadiach z francúzskeho duba pri šetrnom premiešavaní (remontáž) cca. 20 dní. Jablčno-mliečna fermentácia a školenie v nových francúzskych a amerických barikoch počas 24 mesiacov za pravidelného stáčania každých 6 mesiacov, viac ako dva roky harmonizácia v kadiach z francúzskeho duba a vo fľašiach – to je proces tvorby tejto výnimočnej rezervy.
Farba je hlboká, čerešňovočervená s granátovými odleskami, čistá a iskrivá. Komplexná aróma ovocných marmelád a vzácneho dreva, na pozadí koreniny, harmónia vyzretých tanínov, dobrej acidity a ovocno balzamických tónov na podnebí. Elegantná, dlhá a perzistentná rezerva, skvelá kombinácia riošskej klasiky a moderny.
Odporúča sa podávať po prevzdušnení v karafe pri teplotách 16-18°C k tmavej hydine, hovädziemu a divine s ťažšími omáčkami.
Objem:75 cl - k dispozícii je aj darčekové balenie (nie je v cene výrobku), Magnum 150 cl - darčekové balenie je v cene výrobku. Originálna fľaša® je replikou pôvodnej, ručne fúkanej fľaše z XVIII. storočia, ktorá je súčasťou zbierok Múzea kultúry vína
Alkohol:13,5% obj.
Ks/kart.:6

COLECCIÓN VIVANCO 4 VARIETALES - 70% Tempranillo, 15% Graciano, 10% Garnacha, 5% Mazuelo

Fotografia vína
D.O.Ca. Rioja
Výrobca: Vivanco Bodegas, Briones, La Rioja
Ročníky: 2012,
Ocenenia:
91 bodov - Robert Parker 2010
4 ODRODY - KOMPLEXNOSŤ A ELEGANCIA, limitované série v závislosti od ročníka, len niekoľko tisíc fliaš
Hrozno pochádza z honu El Cantillo, Briones, Rioja Alta. Ručný zber začal v druhej polovici októbra (Tempranillo, pokračoval koncom októbra (Mazuelo a Garnacha) a 2. novembra skončil odrodou Graciano. Obraté hrozno sa temperuje v chladiacich komorách na teplotu 3°C (zhruba 36 hodín), následne sa ručne triedi, šetrne sa odstrapí, odstopkuje a pomelie, rmut sa naplní do kvasných kadí bez použitia čerpadiel (využitie gravitácie).
Separované spracovanie, vinifikácia a školenie v barikoch podľa odrôd až do vytvorenia záverečného cuvée pred nafľašovaním.
Studená macerácia a následná fermentácia v kadiach z francúzskeho duba za použitia autochtónnych kvasiniek počas cca 20 - 24 dní (podľa odrôd). Víno sa školí 20 mesiacov v nových francúzskych barikoch s rôznym stupňom opálenia bez stáčania. Plnenie a vypúšťanie kvasných kadí a barikov bez použitia čerpadiel, len za pomoci gravitácie. Až do fľašovania zostáva víno na kvasniciach za občasného premiešania (bâtonnage). Záverečné cuvée sa fľašuje po krátkej homogenizácii nečírené a nefiltrované.
Víno je intenzívnej višňovej farby, husté a nepriehľadné, v nose výrazne ovocné s vôňou zrelého čierneho a červeného ovocia, kvetinovými a minerálnymi tónmi, podfarbenými korenistým sladkým drievkom, medom a tuhou a dobre integrovaným ušľachtilým dubom. V ústach je hodvábne, svieže, šťavnaté, intenzívne a veľmi expresívne, so zrelými tanínmi a dlhou dochuťou v ktorej sa objavia arómy zachytené v nose. Komplexné a elegantné.
Podávať pri teplote 16-18°C k rozličným úpravám červených a tmavých mias, diviny, gulášov a pečeni.
Objem:75 cl - originálna fľaša je replikou pôvodnej, ručne fúkanej fľaše z XVIII. storočia, ktorá je súčasťou zbierok Múzea kultúry vína Dinastía Vivanco
Alkohol:14,5% obj.
Ks/kart.:6 x 1 - indiv. darčekové balenie

COLECCIÓN VIVANCO PARCELAS DE GARNACHA - 100% Garnacha

Fotografia vína
D.O.Ca. Rioja
Výrobca: Vivanco Bodegas, Briones, La Rioja
Ročníky: 2010, 2011,
100% GARNACHA - JEMNOSŤ A OVOCNÁ INTENZITA, limitovaná séria v závislosti od ročníka 1000 - 3000 fliaš.
Ocenenia:
90 bodov - Robert Parker 2010 (r.2007: doporučuje na pitie 2010 - 2018)
ZM - Bacchus 2014 Madrid
93 bodov - The Wine Advocate 2014 (Robert Parker Jr.)Hrozno pochádza z parciel La Ladera de Zorraquín a El Recuenco, Rioja Alta. Ručný zber začal v druhej polovici októbra.
Obraté hrozno sa temperuje v chladiacich komorách na teplotu 3°C (zhruba 36 hodín), následne sa ručne triedi, šetrne sa odstrapí, odstopkuje a pomelie, rmut sa naplní do kvasných kadí bez použitia čerpadiel (využitie gravitácie).
Separované spracovanie, vinifikácia a školenie v barikoch podľa parciel až do vytvorenia záverečného cuvée pred nafľašovaním.
Studená macerácia a následná fermentácia v kadiach z francúzskeho duba za použitia autochtónnych kvasiniek počas cca 20 dní. Víno sa školí 16-18 mesiacov v nových francúzskych barikoch s rôznym stupňom opálenia bez stáčania. Plnenie a vypúšťanie kvasných kadí a barikov bez použitia čerpadiel, len za pomoci gravitácie. Až do fľašovania zostáva víno na kvasniciach za občasného premiešania (bâtonnage). Záverečné cuvée sa fľašuje po krátkej homogenizácii nečírené a nefiltrované.
Víno je hlbokej tmavo čerešňovej farby, so živými, fialovými odleskmi. Výrazné odrodové arómy červeného ovocia (maliny) a marmelády, tóny praženia a aromatických bylín (mäta, borievka). V ústach je svieže, s výraznou, dobre integrovanou kyselinou a výrazným odrodovým charakterom, ohybnými, čokoládovými tanínmi a dlhým, komplexným, plným a jemným koncom - s finesou a ovocnou intenzitou.
Podávať pri teplote 16-18°C k rozličným úpravám červených mias a diviny - pečeným, grilovaným, rošteným, či duseným.
Objem:75 cl - originálna fľaša je replikou pôvodnej, ručne fúkanej fľaše z XVIII. storočia, ktorá je súčasťou zbierok Múzea kultúry vína Dinastía Vivanco
Alkohol:15,5% obj.
Ks/kart.:6 x 1 - indiv. darčekové balenie

COLECCIÓN VIVANCO PARCELAS DE MAZUELO - 100% Mazuelo (Carignan)

Fotografia vína
D.O.Ca. Rioja
Výrobca: Vivanco Bodegas, Briones, La Rioja
Ročníky: 2011,
100% MAZUELO - MINERALITA A VÝNIMOČNOSŤ
Limitovaná výroba v závislosti od ročníka od 1000 do 3000 fliaš
Ocenenia:
91+ bodov - The Wine Advocate (Robert Parker jr.) 2010 - r.2007(doporučuje na pitie 2012-2022)
92 bodov -The Wine Advocate 2014 (Robert Parker Jr.)
Najlepšie víno z oblasti Rioja - degustácia “Rioja, los Grandes” elmundovino.com 2012
Hrozno pochádza z dvoch malých parciel: El Castaňo (priemerný vek 20 r.) a Martinete (15 r.), Rioja Alta. Ručný zber začal v polovici októbra.
Obraté hrozno sa temperuje v chladiacich komorách na teplotu 3°C (zhruba 36 hodín), následne sa ručne triedi, šetrne sa odstrapí, odstopkuje a pomelie, rmut sa naplní do kvasných kadí bez použitia čerpadiel (využitie gravitácie).
Separované spracovanie, vinifikácia a školenie v barikoch podľa parciel až do vytvorenia záverečného cuvée pred nafľašovaním.
Studená macerácia a následná fermentácia v kadiach z francúzskeho duba za použitia autochtónnych kvasiniek počas cca 18 dní. Víno sa školí 14 mesiacov v nových francúzskych barikoch s rôznym stupňom opálenia a od rôznych výrobcov bez stáčania. Plnenie a vypúšťanie kvasných kadí a barikov bez použitia čerpadiel, len za pomoci gravitácie. Až do fľašovania zostáva víno na kvasniciach za občasného premiešania (bâtonnage). Záverečné cuvée sa fľašuje po krátkej homogenizácii nečírené a nefiltrované.
Víno je hlbokej purpurovej farby, s hustými, pomaly stekajúcimi "slzami", farbiacimi sklo a granátovými odleskami na menisku. Výrazné arómy černíc a lesných malín sú podfarbenými množstvom bylinných a minerálno-zemitých tónov. Na podnebí je svieže a šťavnato ovocné, s náznakmi eukalyptu, mäty a hladkými, mäkkými tanínmi a výborne integrovanou kyselinou. Koniec je dlhý a komplexný, minerálny a jedinečný.
Podávať pri teplote 16-18°C k červeným mäsám a divine pripravovaným na grile alebo na rošte.
Objem:75 cl - originálna fľaša je replikou pôvodnej, ručne fúkanej fľaše z XVIII. storočia, ktorá je súčasťou zbierok Múzea kultúry vína Dinastía Vivanco
Alkohol:14,0% obj.
Ks/kart.:6 x 1 - indiv. darčekové balenie

COLECCIÓN VIVANCO - PARCELAS DE MATURANA - 100% Maturana Tinta

Fotografia vína
D.O.Ca. Rioja
Výrobca: Vivanco Bodegas, Briones, La Rioja
Ročníky: 2010, 2011,
100% MATURANA TINTA DE NAVARRETE (CASTETS)- ORIGINÁLNE A KORENISTÉ
Limitovaná produkcia v závislosti od ročníka: 1000 - 2000 fliaš
Ocenenia:
90 bodov - The Wine Advocate 2014 (Robert Parker Jr.)
92 bodov - Guía Peñín 2013

Maturana tinta de Navarrete je veľmi stará odroda, ktorá sa sem dostala pravdepodobne z Francúzska (synon. Castets). Podarilo sa ju znovu "objaviť" a zachrániť pre budúce generácie. Tento riošský klon sa nevyskytuje nikde inde na svete. Na výrobu vín DOCa Rioja je povolená od r. 2007.
Ručne obraté hrozno z parciel Sobrevilla (Badarán) a El Manzano (Briones) sa temperuje v chladiacich komorách na teplotu 3°C (zhruba 36 hodín), následne sa ručne triedi, šetrne sa odstrapí, odstopkuje a pomelie, rmut sa naplní do kvasných kadí bez použitia čerpadiel (využitie gravitácie).
Separované spracovanie, vinifikácia a školenie v barikoch podľa parciel až do vytvorenia záverečného cuvée pred nafľašovaním.
Studená macerácia a následná fermentácia v kadiach z francúzskeho duba za použitia autochtónnych kvasiniek počas cca 20 dní. Víno sa školí 14 mesiacov v nových francúzskych barikoch s rôznym stupňom opálenia bez stáčania. Plnenie a vypúšťanie kvasných kadí a barikov bez použitia čerpadiel, len za pomoci gravitácie. Až do fľašovania zostáva víno na kvasniciach za občasného premiešania (bâtonnage). Záverečné cuvée sa fľašuje po krátkej homogenizácii nečírené a nefiltrované.
Víno je purpurovo červenej farby, husté a nepriehľadné, s výrazným fialovým okrajom. V nose je korenisté, herbálne a ovocné (drobné čierne ovocie, klinček, paprika, listy moruše, lesný podrast) a minerálne. Na podnebí sa prelínajú balzamické a korenisté tóny s lesným ovocím, vyšší alkohol je vynikajúco vyvážený sviežou kyselinou, taníny sú jemnozrnné a sladké, koniec minerálny, elegantný a dlhý.
Podávať pri teplote 16-18°C ku grilovanému a pečenému mäsu, divine a silným syrom.
Objem:75 cl - originálna fľaša je replikou pôvodnej, ručne fúkanej fľaše z XVIII. storočia, ktorá je súčasťou zbierok Múzea kultúry vína Dinastía Vivanco
Alkohol:15% obj.
Ks/kart.:6 x 1 - indiv. darčekové balenie

COLECCIÓN VIVANCO - 4 VARIETALES - DULCE DE INVIERNO - Tempranillo, Graciano, Garnacha, Mazuelo

Fotografia vína
D.O.Ca. Rioja
Výrobca: Vivanco Bodegas, Briones, La Rioja
Ročníky: 2016,
JEMNÉ, ELEGANTNÉ, S VÝRAZNÝM CHARAKTEROM
"SLADKÉ ZIMNÉ" - 4 ODRODY ( tradičné modré odrody oblasti Rioja Tempranillo 50%, Graciano 20%, Garnacha 20%, Mazuelo 10%)
Limitovaná produkcia v závislosti od ročníka, cca 2000 fliaš x 37,5 cl.
Ocenenia:
91 bodov - The Wine Advocate 2014 (Robert Parker Jr.)
95 bodov - Guía Peñín 2014

Podľa starej riošskej tradície sa modré hrozno z neskorého zberu cez zimu sušilo na slame a vyrábalo sa z neho sladké víno, vzácne a sviatočné. Rafael Vivanco, ktorý študoval enológiu v Bordeaux, sa rozhodol obnoviť prastarú tradíciu a súčasne využiť unikátne mikroklimatické podmienky parcely El Cantillo (Briones)pre tvorbu ušľachtilej plesne Botrytis cinerea a vzniku cibéb.
Vzniklo tak unikátne, prírodne sladké víno z neskorého zberu (december prípadne január), vhodné na dlhú archiváciu, podobne ako je to u slávnych tokajských alebo sauternských výberov.
Hrozno sa oberalo ručne a každá odroda sa spracovávala a školila zvlášť.
Kvasenie (cca 6 týždňov) a vyzrievanie (cca 12 mesiacov na kvasniciach za občasného premiešavania bez stáčania) sa uskutočňovali vo francúzskych barikoch, záverečné cuvée sa po krátkej harmonizácii fľašovalo nečírené a nefiltrované. Víno ležalo vo fľaši v pivnici výrobcu ešte 12 mesiacov pred uvedením na trh.
Farba vína je korálovo oranžová s pomarančovým okrajom, číra a iskrivá. Intenzívne arómy kandizovaného ovocia, sušených marhúľ, dulového džemu a pomarančovej kôry sa prelínajú s elegantnými tónmi tropických kvetov a kakaa. Na podnebí je zmyselné a jemné, sviežo ovocné a veľmi harmonické, zvyškový cukor je vynikajúco vyvážený pikantnou kyslosťou. Dochuť je šťavnatá, pôžitkárska a veľmi dlhá.
Podávať pri teplote 10-12°C. Najlepšie vynikne samostatne alebo ako doplnok k studenej husacej či kačacej pečeni, silným syrom (roquefort, kozie syry) a k rôznym sladkým dezertom, najmä ovocným. Prekvapí so studenými úpravami plodov mora (ustrice, krevety).
Objem:37,5 cl
Alkohol:13,5% obj.
Ks/kart.:6 x 1 - - indiv. darčekové balenie

VENTA DEL PUERTO Nº12 – SELECCION ESPECIAL, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Tempranillo

Fotografia vína
D.O. Valencia
Výrobca: Anecoop - La Viña, Font de la Figuera, Valencia
Ročníky: 2017, 2018,
Uvedené na trh: november 2006, limitovaná séria
Výberové odrodové červené víno suché, školené v bariku
Ocenenia:
90 bodov – Guía Peňín 2007 (ES)
92 bodov – Guía Peňín 2008 (ES)
Zlatá medaila – Vinofest Bratislava – Žilina, 2007 (SK)
Zlatá medaila – VinoFem Sopron, 2007 (HU)
Zlatá medaila – Vinum Laugaricio Trenčín, 2007 (SK)
Zlatá medaila – Vinum Laugaricio Trenčín, 2008 (SK)
Mimoriadne vydarená kupáž vybraných vín vyrobených z hrozna pochádzajúceho zo starých vinohradov v prestížnej lokalite Venta del Puerto, jednom z najlepších terroirov španielskeho Stredomoria. Ručný zber, dlhá macerácia, kontrolovaná fermentácia, len minimálne čírenie a filtrácia, vybrané partie vína, 12 mesiacov v nových amerických barikoch a umenie enológov – to všetko dáva tomuto vínu mimoriadnu expresívnosť, ovocnosť, plnosť a moderný štýl charakterizujúci „novú vlnu mediteránskych vín“ – vín s rodokmeňom a rukopisom. Intenzívne, čisté odrodové arómy zrelého tmavého ovocia koncentrované mediteránskym slnkom, korenisté tóny vanilky, škorice, čierneho korenia a tabaku, minerálne a balzamické tóny sa v tomto víne nádherne spájajú s nuansami duba. Okrúhle, sladké triesloviny mu dávajú mohutnú a hrdú štruktúru a sľubný potenciál ďalšieho vyzrievania vo fľaši. Dlhé a perzistentné s pôsobivou dochuťou, elegantné a komplexné. Podávať pri teplote 16 - 18º C k tmavým duseným, pečeným a grilovaným mäsám, divine, tvrdým syrom a pečenému morčaciemu. Dekantácia cca 1 hod. pred podávaním zintenzívni aromatický zážitok.
Objem:75 cl
Alkohol:14% obj.
Ks/kart.:6

VENTA DEL PUERTO Nº18 – VENDIMIA SELECCIONADA, Cabernet Sauvignon, Tempranillo, Merlot, Syrah

Fotografia vína
D.O. Valencia
Výrobca: Anecoop - La Viña, Font de la Figuera, Valencia
Ročníky: 2012, 2015,
Uvedené na trh: február 2007 (r.2004), limitovaná séria
Výberové odrodové červené víno suché, školené v bariku
Ocenenia:
88 bodov – Guía Peňín 2008, ES (r.2004)
Strieborná medaila – Vinum Laugaricio Trenčín, 2008 (SK) – ročník 2005
Mimoriadne vydarená kupáž vybraných vín vyrobených z hrozna pochádzajúceho zo starých vinohradov v prestížnej lokalite Venta del Puerto, jednom z najlepších terroirov španielskeho Stredomoria. Ručný zber, dlhá macerácia, kontrolovaná fermentácia, len minimálne čírenie a filtrácia, vybrané partie vína, 18 mesiacov v nových francúzskych barikoch a umenie enológov – to všetko dáva tomuto vínu mimoriadnu expresívnosť, ovocnosť, plnosť a moderný štýl charakterizujúci „novú vlnu mediteránskych vín“ – vín s rodokmeňom a rukopisom. Intenzívne, odrodovo čisté arómy zrelého tmavého ovocia koncentrované mediteránskym slnkom a podporované smelou kyselinkou, minerálne a korenisté arómy jódu, čokolády, svätojánskeho chlebíka, čierneho korenia a tabaku s podtónom mäty a nuansami ušľachtilého exotického dreva. Okrúhle, sladké triesloviny mu dávajú mohutnú a hrdú štruktúru a sľubný potenciál ďalšieho vyzrievania vo fľaši. Elegantné a komplexné, zamatovo hladké, dlhé a perzistentné, s pôsobivou dochuťou pripomínajúcou horkú čokoládu a cédrové drevo. Podávať pri teplote 16 - 18º C k tmavým duseným, pečeným a grilovaným mäsám, divine, tvrdým syrom a pečenému morčaciemu. Dekantácia cca 1 hod. pred podávaním zintenzívni aromatický zážitok.
Objem:75 cl
Alkohol:14% obj.
Ks/kart.:6

CAVA SUTRA BRUT - 90% Macabeo, 10% Chardonnay

Fotografia vína
D.O. Cava
Výrobca: Bodegas Arráez, Font de la Figuera, Valencia
Ročníky: neuvádza sa,
Šumivé víno vyrobené tradičnou metódou druhotného kvasenia v tej istej fľaši, v ktorej prichádza k zákazníkovi.
Hrozno pochádza z vybraných vinohradov valencijskej náhornej planiny (Altoplano), kde sa prelína stredomorské a kontinentálne podnebie, ílovité pôdy a severná orientácia zas umožňujú vyvážené dozrievanie, ktoré dáva vínam hladivú kyslosť a ovocný charakter.
Cava Sutra má svetlo žltú, iskrivú farbu, delikátne perlenie a krémovú penu. Vo vôni je intenzívne kvetinovo-ovocná, s výraznými tónmi bielych kvetov a citrusov, svieža a mladistvá. V chuti je okrúhla a zamatová, hladká na podnebí, bublinky sú nežné a dobre integrované.
Výborne sa hodí k mnohým pokrmom, ale nezabudnite, najlepšie si ju vychutnáte v príjemnej spoločnosti.
Kama Sutra je nepochybne jednou zo zásadných kníh o umení milovať. Nech Vám naša Cava prinesie potešenie. Vzdávame hold tomuto nekonečne aktuálnemu umeleckému dielu - toto je jeho voľná a zábavná verzia v našej interpretácii!
Objem:75 cl
Alkohol:11,5% obj.
Ks/kart.:6

REYMOS CLASSIC - 100%Moscatel de Alejandría

Fotografia vína
D.O. Valencia
Výrobca: Anecoop - Cheste Agraria, Cheste, Valencia
Ročníky: neuvádza sa,
Odrodové biele šumivé víno polosladké, vyrobené metódou „charmat“
Ocenenia:
Manojo de oro (Zlatá ratolesť) – 2001 a 2002, Valladolid (E)
Strieborná medaila – Vinexpo, Bordeaux (F) 2003 a 2005
Bronzová medaila – Vinexpo, Bordeaux (F) 2001 a 2004
Zlatá medaila – Concours Mondial du Vin, Bruxelles 2006
Zlatá medaila – Vinexpo Bordeaux (F) 2008
Toto vynikajúce šumivé víno je vyrobené zo stredomorskej bielej odrody hrozna Moscatel de Alejandría primárnou fermentáciou panenského muštu v tlakových kvasných tankoch pri 17º C. Kvasenie sa preruší prudkým schladením pri dosiahnutí obsahu alkoholu 7,5% obj.
Robert Parker (hodnotenie v r.2005: 87/100 bodov) ho popisuje takto: „veľmi živé víno, koktejl šťavnatého ovocia, príjemne sa pije ako aperitív, ba dokonca aj k raňajkám!“
Podávať dobre vychladené (5 až 7º C)
Objem:75 cl
Alkohol:7,5% obj.
Ks/kart.:6

REYMOS BRUT - 100% Moscatel de Alejandría

Fotografia vína
D.O. Valencia
Výrobca: Anecoop - Cheste Agraria, Cheste, Valencia
Ročníky: neuvádza sa,
Šumivé víno zo stredomorskej odrody Moscatel de Alejandría (Muškát alexandrijský) vyrobené sekundárnou fermentáciou metódou charmat.
Svetlo slamová farba so zelenkavými odleskami, jemné bublinky, perzistentné perlenie. Vôňa je zdržanlivejšia, prevládajú biele kvietky, ananás a muškátové hrozno. V chuti je suché so sviežou kyselinkou, jemnou štruktúrou a tónmi letných jabĺčok, ananásu a muškátového hrozna. Koncovka je elegantná, pena príjemne krémová.
Lahodné šumivé víno poteší všetkých milovníkov suchých muškátov. Pije sa príjemne najmä v lete a pri rôznych slávnostných príležitostiach.
Podávať dobre vychladené (5-8°C) ako aperitív, k šalátom, predjedlám, krémovým syrom morským plodom, rybám alebo ľahším úpravám hydiny.
Objem:75 cl
Alkohol:11,5% obj.
Ks/kart.:6

SOL DE REYMÓS - Moscatel 100%

Fotografia vína
D.O. Valencia
Výrobca: Anecoop - Cheste Agraria, Cheste, Valencia
Ročníky: neuvádza sa,
Ocenenia:
Gran Diamante (Veľká zlatá medaila) - Vino y Mujer 2017, Madrid

Likérové víno sladké - vyrobené z hrozna odrody Moscatel, ktoré pomaly dozrievalo a sušilo sa na hrozienka priamo na viniči na štedrom valencijskom slniečku.
Mušt získaný zo samotoku pomaly kvasí. Kvasný proces sa zastaví prídavkom vínneho destilátu, čím sa zachová želaná koncentrácia prírodného cukru a víno sa alkoholom stabilizuje. Následne krátko vyzrieva, pričom najväčšiu komplexnosť získava následným ležaním vo fľaši.
Farba je intenzívna, zlatožltá. Vo vôni dominujú tóny čerstvého muškátového hrozna, sušených hrozienok a fíg, prezretého manga, lesného medu, pražených mandlí a orieškov. V ústach sa tieto arómy ešte viac rozvinú, na podnebí je plné, hladké a veľmi komplexné, harmonické, s dobre vyváženou sladkosťou, citrusovou kyselinkou a veľmi dlhou dochuťou s korenistou koncovkou kvetinového peľu a pomarančovej marmelády.
Podávať pri teplote 4-8°C, v lete možno do čaše pridať mrazené ovocie podľa chuti. Najlepšie sa hodí k syrom s modrou alebo zelenou plesňou, ovocným a krémovým dezertom, alebo ako aperitív k drobným chuťovkám na slnkom uzaliatej letnej terase.
Objem:50 cl
Alkohol:15% obj.
Ks/kart.:12

GÓMEZ CRUZADO RESERVA - TEMPRANILLO

Fotografia vína
D.O.Ca. Rioja
Výrobca: Bodegas y Viñedos GÓMEZ CRUZADO, S.A., Haro - Rioja
Ročníky: 2014,
Výnimočná odrodová červená reserva z Hornej Riojy.

Tempranillo pochádza zo starých vinohradov s viničom starším ako 30 rokov, vedeným na hlavách, ktoré sa nachádzajú na úpätí pohoria Sierra Cantábrica pri dolnom toku rieky Najerilla. Pôdy sú naplaveninové a íllovito-vápenaté. Prvé dodávajú hroznu zrelosť a eleganciu, druhé pevnú štruktúru a hodvábnu textúru.
Hrozno sa oberá a triedi ručne. Po trojdňovej studenej predfermentačnej macerácii rmut kvasí v kónických nádobách z ušľachtilej ocele s regulovanou teplotou, pričom sa denne 1x vykonáva remontáž a delestáž. Víno vyzrieva 18 mesiacov v nových a dvojročných sudoch z francúzskeho a amerického duba (50% z každého) a následne sa harmonizuje vo fľaši ďalšie dva roky.
Víno je čistej, žiarivej tmavo čerešňovej farby. Vôňa je veľmi expresívna, komplexný buket s terciárnymi tónmi vanilky, kakaa a pomarančovej kôry, tmavého a kandizovaného ovocia. Na podnebí je okrúhle a svieže, s ušľachtilou kyselinou, hodvábnymi tanínmi a ovocnou dochuťou. Jasný odrodový prejav a charakter klasickej rezervy z legendárnej Barrio de la Estación v meste Haro.
Podávajte pri teplote 16-18°C. Po prevzdušnení v karafe sa rýchlejšie otvorí ovocný prejav a elegancia tanínov. Vynikne s pečeným mäsom, najmä s jahňacinou, teľacinou a divinou a so stredne vyzretými syrmi typu Manchego.
Objem:75 cl
Alkohol:14% obj.
Ks/kart.:6

GÓMEZ CRUZADO HONORABLE

Fotografia vína
D.O.Ca. Rioja
Výrobca: Bodegas y Viñedos GÓMEZ CRUZADO, S.A., Haro - Rioja
Ročníky: 2012, 2014,
Hrozno pochádza z najstarších vinohradov na úpätí pohoria Sierra Cantabrica s južnou až juhovýchodnou orientáciou ("Carasoles"). Výsledné víno je asamblážou odrážajúcou zmiešanú výsadbu (field blend), v ktorej má hlavný podiel Tempranillo, dopĺňajú ho Garnacha, Graciano, Mazuelo a Viura z viniča staršieho ako 50 rokov.
Hrozno sa zberá a triedi ručne. Pred samotným kvasením sa nechá macerovať pri nízkej teplote 4 dni, nasleduje alkoholové kvasenie pri kontrolovanej teplote s každodennou remontážou a delestážou. Jablčno mliečne kvasenie a následné vyzrievanie v nových barikoch z francúzskeho duba (18 mesiacov) prispievajú k celkovej harmonizácii hotového vína.
Honorable má výraznú, žiarivú tmavo čerešňovú farbu. Vôňa je veľmi komplexná, s odtienkami charakteristickými pre daný terroir, plná tmavého ovocia a sladkého korenia. Na podnebí je lahodné, výrazne ovocné, s ostrou kyselinkou, ktorá prechádza až do dochuti. Taníny sú hodvábne a štruktúrované. Nádherná ukážka jednej z najlepších polôh v Rioje.
Podávajte pri teplote 16-18°C, po dekantácii v karafe. Výborne vynikne s prírodnými úpravami teľacieho, jahňacieho alebo drobnej diviny.
Objem:75 cl
Alkohol:14,6% obj.
Ks/kart.:6

PANCRUDO - 100% GARNACHA - TERROIR SELECTION

Fotografia vína
D.O.Ca. Rioja
Výrobca: Bodegas y Viñedos GÓMEZ CRUZADO, S.A., Haro - Rioja
Ročníky: 2014,
Hrozno, 100% Garnacha, pochádza zo starých vinohradov s vedením na hlavách (Badarán, Horná Najerilla), zvlnených pahorkov s nadmorskou výškou 650 m a severnou orientáciou. Pôda je červená, ílovitá s vysokým obsahom železa.
Ručný zber a triedenie, tradičné spracovanie - kvasenie v káďach z ušľachtilej ocele s jemným ponáraním rmutového klobúka napomáhajú k jemnej extrakcii ušľachtilých polyfenolov zo šupiek. Jablčno mliečna fermentácia sa uskutočňuje sčasti v nových francúzskych barikoch (65%) a betónových nádobách vajcovitého tvaru (35%).

Víno je jasnej, žiarivej čerešňovo červenej farby, strednej intenzity, typickej pre odrodu Garnacha. Vôňa je intenzívna, elegantná a rafinovaná, s výraznými tónmi červeného ovocia, jahôd a slano-minerálnym podtónom. Na podnebí je vyvážené, s vynikajúcou vertikálnou aciditou, ovocné a perzistentné. Úprimný výraz čistej Garnache pestovanej na nezvyčajnom podloží pre Rioju a v chladných polohách.
Podávajte pri teplote 16-18°C, po prevzdušnení v karafe. Odporúčame podávať s grilovaným alebo rošteným mäsom s jemnejšou štruktúrou.
Objem:75 cl
Alkohol:13,8% obj.
Ks/kart.:6 (drevená debnička)

CERRO LAS CUEVAS - TERROIR SELECTION

Fotografia vína
D.O.Ca. Rioja
Výrobca: Bodegas y Viñedos GÓMEZ CRUZADO, S.A., Haro - Rioja
Ročníky: 2013,
Lmitovaná produkcia.

Staré, približne 80-ročné štepy odrody Tempranillo (95%) a Graciano (5%), vedené na hlavách, rastú v malých vinohradoch okolo dedinky Leza v Rioja Alavesa, na podhorí pohoria Sierra Cantábrica. Chudobné pôdy s vysokým obsahom vápenca dávajú predpoklad pre štruktúrované vína s výnimočnou koncentráciou tanínov. Južné svahy a mierne sa zvažujúce terasy, kde sú vinohrady popretkávané riedkym porastom starých dubov - spontánna vegetácia typická pre polohy s výrazným atlantickým vplyvom, jednoznačne prispievajú k sviežosti a vyváženosti výsledného vína.
Hrozno sa oberá a triedi ručne. Spracováva sa tradičnou metódou kvasením v otvorených nádobách za použitia autochtónnych kvasiniek. Jemné premiešavanie kvasiaceho rmutu s ponáraním kvasného klobúka umožňujú šetrnú extrakciu ušľachtilých tanínov zo šupiek hrozna. Jablčno mliečne kvasenie prebieha v súdkoch z francúzskeho duba so špeciálne zvoleným stupňom opálenia, aby sa nenarušil čistý a originálny výraz vína.

Farba je hlboká, rubínovo červená, čistá a žiarivá. Nástup a vývoj vône je veľmi elegantný, s výraznou ovocnosťou zrelých červených a čiernych lesných plodov, doplnenou jemnými tónmi škorice a typickým prejavom terroir. Na podnebí je plné a výrazné, výnimočne vyvážené a komplexné, šťavnaté a svieže, verné miestu svojho zrodu.

Podávajte ho po preliatí do karafy, pri teplote 16-18°C.

Vynikne s rôznymi úpravami kvalitného hovädzieho mäsa a diviny, ale určite si ho vychutnáte aj samotné, pretože jednoznačne patrí do kategórie meditačných vín s neuveriteľnou charizmou a potenciálom.

***
Objem:75 cl
Alkohol:14,6% obj.
Ks/kart.:6 (drevená debnička)

Vyhľadávanie

  • Farba:
  • Kategória:
  • Ročník:
  • Pôvod:
  • Výrobca:
  • Stav:

Copyright © 2010-2014 VINALMA. Všetky práva vyhradené. | Aktuality | Kontakt

design by OKweb Design by OKweb & Free CSS Templates | Admin